  • 40EP32BL
40EP32BL
advertisement
Manufacturer No:
40EP32BL
HK JDW NO:
17718-40EP32BL
Description:
CONTACTOR, SZ1.75,3PH,N1,277V,
Step5Bar-code shipping tag
40EP32BL
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 40EP32BL.
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 40°C
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Voltage
    277VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Must Operate Voltage
    235.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    40 A