  • 40EP32BH
40EP32BH
advertisement
Manufacturer No:
40EP32BH
HK JDW NO:
17718-40EP32BH
Description:
CONTACTOR, SZ1.75,3PH,N1,480V
Step5Bar-code shipping tag
40EP32BH
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 40EP32BH.
  • Operating Temperature
    -20°C ~ 40°C
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Voltage
    440 ~ 480VAC
  • Switching Voltage
    600VAC - Max
  • Contact Rating (Current)
    40 A