  • 4082PAX1R03937
4082PAX1R03937
advertisement
Manufacturer No:
4082PAX1R03937
Manufacturer:
Laird Technologies EMI
HK JDW NO:
445-4082PAX1R03937
Package:
Datasheet:
Description:
GK,NICU,PTAFG,PU,V0,REC .100X.37
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
4082PAX1R03937
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
  • Shape
    Rectangle
  • Mfr
    Laird Technologies EMI
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Series
    EcoTemp? 85 X1R
  • Type
    Fabric Over Foam
  • Plating
  • Attachment Method
    Adhesive
  • Shelf Life
    12 Months
  • Storage/Refrigeration Temperature
    73°F (23°C)
  • Shelf Life Start
  • Height
    0.100" (2.54mm)
  • Length
    39.370" (1.00m)
  • Width
    0.375" (9.53mm)