  • 402F16033CLR
402F16033CLR
advertisement
Manufacturer No:
402F16033CLR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
HK JDW NO:
221-402F16033CLR
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
402F16033CLR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
402F16033CLR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    402
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120Ohm
  • Load Capacitance
    12pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm