  • 400BXA6R8MEFG10X16
400BXA6R8MEFG10X16
advertisement
Manufacturer No:
400BXA6R8MEFG10X16
HK JDW NO:
683-400BXA6R8MEFG10X16
Description:
6.8μF Capacitor
Step5Bar-code shipping tag
400BXA6R8MEFG10X16
    Select All
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Diameter
    10mm
  • Height
    16mm