  • 400AWMDP1R1BLKM7QE
400AWMDP1R1BLKM7QE
advertisement
Manufacturer No:
400AWMDP1R1BLKM7QE
HK JDW NO:
239-400AWMDP1R1BLKM7QE
Step5Bar-code shipping tag
400AWMDP1R1BLKM7QE
  • Termination
    Solder
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    3A AC/DC
  • Current Rating
    100mA
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Body Length or Diameter
    10.11mm
  • Body Breadth
    9.27 mm
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-On
  • Contact Current(DC)-Max
    3A
  • Contact Current(AC)-Max
    3A
  • Contact (AC) Max Rating R Load
    3A@120VAC
  • Actuator Marking
    No Marking
  • Body Height
    8.13mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Through Hole, Right Angle, Vertical
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    400A