  • 3RT23172AP00
3RT23172AP00
advertisement
Manufacturer No:
3RT23172AP00
HK JDW NO:
17718-3RT23172AP00
Description:
CONTACTOR RES S00 20A 230VAC 4NO
Step5Bar-code shipping tag
3RT23172AP00
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 60°C
  • Series
    SIRIUS
  • Contact Form
    4PST-NO (4 Form A)
  • Coil Resistance
  • Operate Time
    35 ms
  • Coil Voltage
    230VAC
  • Switching Voltage
    690VAC - Max
  • Release Time
    13 ms
  • Must Operate Voltage
    195.5 VAC
  • Contact Rating (Current)
    20 A