  • 3RT1265-6NF36
3RT1265-6NF36
advertisement
Manufacturer No:
3RT1265-6NF36
HK JDW NO:
17718-3RT1265-6NF36
Description:
CONTACTOR VAC S10 265A 96-127V 3
Step5Bar-code shipping tag
3RT1265-6NF36
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 60°C
  • Series
    SIRIUS
  • Contact Form
    3PST-NO (3 Form A)
  • Coil Resistance
  • Operate Time
    80 ms
  • Coil Voltage
    96 ~ 127VAC/DC
  • Switching Voltage
    1000VAC - Max
  • Release Time
    100 ms
  • Must Operate Voltage
  • Contact Rating (Current)
    265 A
  • Coil Power
    630W