  • 3M AB5100HF 4.13 X 5YD
3M AB5100HF 4.13 X 5YD
advertisement
Manufacturer No:
3M AB5100HF 4.13" X 5YD
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-3M AB5100HF 4.13" X 5YD
Package:
Description:
3M AB5100HF 4.13" X 5YD datasheet pdf and RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials product details from 3M (TC) stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
3M AB5100HF 4.13" X 5YD Overview
3M AB5100HF 4.13" X 5YD Features
Absorbing Tape
AB5100HF series
3M AB5100HF 4.13" X 5YD Applications
There are a lot of 3M (TC) 3M AB5100HF 4.13" X 5YD RFI & EMI Materials applications.
  • Utility Energy
  • Switch
  • LoT applications
  • Secure Payment
  • Smart Energy
  • Wireless Price Tags
  • Fitness
  • Internet of Things
  • Power Amplifier
  • Home and Security
Step5Bar-code shipping tag
3M AB5100HF 4.13 X 5YD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material
    Polymer Resin, Metal Flakes
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AB5100HF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Absorbing Tape
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Non-Conductive, Single Sided
  • Storage/Refrigeration Temperature
    70°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Length
    15.000' 4.60m
  • Width
    4.130 104.90mm
  • Thickness - Overall
    0.039 1.00mm