  • 3M 8805 SQUARE-15MM-250
3M 8805 SQUARE-15MM-250
advertisement
Manufacturer No:
3M 8805 SQUARE-15MM-250
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-3M 8805 SQUARE-15MM-250
Package:
Description:
THERM PAD 15MMX15MM W/ADH 250/PK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3M 8805 SQUARE-15MM-250
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material
    Acrylic
  • Shape
    Square
  • Series
    8805
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Transfer Tape
  • Color
    White
  • Shelf Life
    24 Months
  • Adhesive
    Adhesive - Both Sides
  • Storage/Refrigeration Temperature
    72°F 22°C
  • Shelf Life Start
    Date of Manufacture
  • Backing, Carrier
    Polyester
  • Outline
    15.00mm x 15.00mm
  • Thermal Conductivity
    0.6W/m-K
  • Thickness
    0.0049 0.125mm