  • 3M 2090 CIRCLE-0.688-1000
3M 2090 CIRCLE-0.688-1000
advertisement
Manufacturer No:
3M 2090 CIRCLE-0.688"-1000
Manufacturer:
3M (TC)
HK JDW NO:
2-3M 2090 CIRCLE-0.688"-1000
Package:
Description:
PAINTER TAPE 0.688" CIRC 1000/RL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3M 2090 CIRCLE-0.688-1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Series
    ScotchBlue™ 2090
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
Hot Sales in Thermal
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 3380 4 X 8.625-25
3M 4926 0.5
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 4926 0.5" X 6"-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 3431 1 X 5-25
3M 200 1.5
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 200 1.5" X 10.5"-100
3M 431 0.5" X 8"-250
3M 431 0.5" X 8"-250
74653
3M 4462B 0.75
3M 4462B 0.75" X 5"-25
3M 4462B 0.75" X 5"-25