  • 3EZ10D5G
3EZ10D5G
advertisement
Manufacturer No:
3EZ10D5G
HK JDW NO:
699-3EZ10D5G
Datasheet:
3EZ10D5G
Description:
3.5Ohms ±5% 3μA @ 7.6V -65°C~200°C DO-204AL, DO-41, Axial
Step5Bar-code shipping tag
3EZ10D5G
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 3EZ10D5G .
    DO-204AL, DO-41, Axial
  • Supplier Device Package
    DO-41
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 7.6V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    3W
  • Impedance-Max
    3.5Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    10V