  • 39D108G075JP6
39D108G075JP6
advertisement
Manufacturer No:
39D108G075JP6
HK JDW NO:
874-39D108G075JP6
Datasheet:
39D108G075JP6
Description:
39D 1000μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 1.012Diax2.642L 25.70mmx67.10mm -20°C~85°C Polar Axial, Can
Quantity:
In Stock : 59
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
39D108G075JP6
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    Axial, Can
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -20°C~85°C
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    1.012Diax2.642L 25.70mmx67.10mm
  • Tolerance
    -10% +75%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Capacitance
    1000μF
  • Voltage - Rated DC
    75V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Lifetime @ Temp
    500 Hrs @ 85°C
    500 hours
  • Tan Delta
    0.3
  • Diameter
    25.7mm
  • Height
    67.1mm