  • 381LQ681M350K052
381LQ681M350K052
advertisement
Manufacturer No:
381LQ681M350K052
HK JDW NO:
192-381LQ681M350K052
Package:
Radial
Datasheet:
381LQ681M350K052
Description:
680μF Capacitor 20% 1.7A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
381LQ681M350K052
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Weight
    53g
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    244mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    1.46356mA
  • Ripple Current
    1.7A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Diameter
    30mm
  • Height Seated (Max)
    50.0126mm
  • Length
    50mm