  • 380LX101M500K022
380LX101M500K022
advertisement
Manufacturer No:
380LX101M500K022
HK JDW NO:
192-380LX101M500K022
Datasheet:
380LX101M500K022
Description:
380LX 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.1A 1.181Dia 30.00mm -25°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
380LX101M500K022
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    35.000009g
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.013Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    0.67082mA
  • Ripple Current
    1.1A
  • Test Frequency
    120Hz
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.1A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.5A @ 20kHz
  • Dissipation Factor
    20 %
  • Diameter
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm