  • 380LQ272M100J452
380LQ272M100J452
advertisement
Manufacturer No:
380LQ272M100J452
HK JDW NO:
192-380LQ272M100J452
Datasheet:
380LQ272M100J452
Description:
380LQ 2700μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
380LQ272M100J452
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2700μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    123mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    3.66A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    4.21A @ 20kHz
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm