  • 35ZT150MT810X12.5
35ZT150MT810X12.5
advertisement
Manufacturer No:
35ZT150MT810X12.5
HK JDW NO:
683-35ZT150MT810X12.5
Description:
ZT 150μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 360.5mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~125°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
35ZT150MT810X12.5
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    ZT
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    150μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 125°C
  • Ripple Current
    360.5mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    69mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    360.5mA @ 120Hz
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm