  • 35ZLK220MTA8X16
35ZLK220MTA8X16
advertisement
Manufacturer No:
35ZLK220MTA8X16
HK JDW NO:
683-35ZLK220MTA8X16
Description:
ZLK 220μF Capacitor ±20% Tape & Box (TB) Through Hole 615mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5052mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
35ZLK220MTA8X16
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2015
  • Series
    ZLK
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    3.5052mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    4000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    615mA
  • Life (Hours)
    4000 hours
  • Impedance
    59mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    615mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.05A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.689 17.50mm