  • 35WR10KLFTR
35WR10KLFTR
advertisement
Manufacturer No:
35WR10KLFTR
HK JDW NO:
860-35WR10KLFTR
Package:
Datasheet:
35WR10KLFTR
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.1W TOP ADJ
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
35WR10KLFTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    35
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±250ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W