  • 35MU473MZ12012
35MU473MZ12012
advertisement
Manufacturer No:
35MU473MZ12012
HK JDW NO:
683-35MU473MZ12012
Description:
47nF Film Capacitor 20% 35V-DC Surface Mount
Step5Bar-code shipping tag
35MU473MZ12012
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Published
    2015
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    1.1938mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm