  • 35MU105MB13225
35MU105MB13225
advertisement
Manufacturer No:
35MU105MB13225
HK JDW NO:
683-35MU105MB13225
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
PMLCAP®, MU 1μF Film Capacitor ±20% 1210 (3225 Metric) Solder Pads 35V-DC Acrylic, Metallized Surface Mount
Quantity:
In Stock : 16950
Step5Bar-code shipping tag
35MU105MB13225
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Dielectric Material
    Acrylic, Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    PMLCAP®, MU
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    4 (72 Hours)
  • Termination
    Solder Pads
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.063 1.60mm