  • 350216KFT
350216KFT
advertisement
Manufacturer No:
350216KFT
HK JDW NO:
792-350216KFT
Datasheet:
350216KFT
Description:
3502, CGS Series, Thick Film, 16kOhm, 2W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 677
Step5Bar-code shipping tag
350216KFT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    16kOhm
  • Power (Watts)
    2W
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm