  • 34ASP32B4V2RT
34ASP32B4V2RT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP32B4V2RT
HK JDW NO:
330-34ASP32B4V2RT
Step5Bar-code shipping tag
34ASP32B4V2RT
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Brackets, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Stainless Steel
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Series
    34A
  • Published
    2011
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Current Rating (Amps)
    0.4VA AC/DC
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    8.13mm
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    20V
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Switch Function
    On-Off-On
  • Contact Resistance
    10mOhm
  • Max Voltage Rating (AC)
    20V
  • Electrical Life
    40,000 Cycles
  • Throw Configuration
    Non-Illuminated
  • Max Voltage Rating (DC)
    20V
  • Illumination Type
    Non-Illuminated
  • Bushing Thread
    Unthreaded
  • Length
    16.26mm
  • Actuator Length
    5.08mm