  • 34ASP18T7W1QT
34ASP18T7W1QT
advertisement
Manufacturer No:
34ASP18T7W1QT
HK JDW NO:
330-34ASP18T7W1QT
Step5Bar-code shipping tag
34ASP18T7W1QT
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Published
    2010
  • Series
    34A
  • Termination
    Wire Wrap
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC/DC
  • Current Rating
    5A
  • Termination Style
    Wire Wrap
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Standard Round
  • Switch Function
    On-On
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 11.91mm Dia
  • Electrical Life
    40,000 Cycles
  • Throw Configuration
    Non-Illuminated
  • Illumination Type
    Non-Illuminated
  • Bushing Thread
    15/32-32
  • Actuator Length
    17.45mm