  • 3386Y-1-251
3386Y-1-251
advertisement
Manufacturer No:
3386Y-1-251
HK JDW NO:
103-3386Y-1-251
Step5Bar-code shipping tag
3386Y-1-251
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Size / Dimension
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.190 H 9.53mmx9.53mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    250Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    9.53mm
  • Base Part Number
    3386Y
  • Military Standard
    Not
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Height
    4.826mm
  • Length
    9.53mm
  • Width
    4.826mm