  • 3386P-EY5-205LF
3386P-EY5-205LF
advertisement
Manufacturer No:
3386P-EY5-205LF
HK JDW NO:
103-3386P-EY5-205LF
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3386P-EY5-205LF
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    Square - 0.375 x 0.375 Face x 0.190 H 9.53mmx9.53mmx4.83mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2MOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    9.53mm
  • Base Part Number
    3386P
  • Military Standard
    Not
  • Height
    4.826mm