  • 334MWR400K
334MWR400K
advertisement
Manufacturer No:
334MWR400K
Manufacturer:
Illinois Capacitor
HK JDW NO:
373-334MWR400K
Package:
Axial
Datasheet:
334MWR400K
Description:
MWR 0.33μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
334MWR400K
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    MWR
  • Size / Dimension
    0.394Diax1.063L 10.00mmx27.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESR
  • Number of Terminations
    2
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Custom Capabilities
    Tape & Reel, 5% Capacitance Tolerance