  • 32FD3703A-F
32FD3703A-F
advertisement
Manufacturer No:
32FD3703A-F
HK JDW NO:
192-32FD3703A-F
Datasheet:
32FD3703A-F
Description:
MPF 3μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Quick Connect, Disconnect 370V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Quantity:
In Stock : 54
Step5Bar-code shipping tag
32FD3703A-F
  • Mount
    Chassis Mount
  • Published
    2014
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Size / Dimension
    2.156Lx1.313W 54.76mmx33.35mm Lip
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    3μF
  • Voltage - Rated AC
    370V
  • Lead Pitch
    20.6502mm
  • Lead Spacing
    0.813 20.64mm
  • Height Seated (Max)
    2.300 58.42mm