  • 32FB4403A-F
32FB4403A-F
advertisement
Manufacturer No:
32FB4403A-F
HK JDW NO:
192-32FB4403A-F
Datasheet:
32FB4403A-F
Description:
MPF 3μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Quick Connect, Disconnect 440V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
32FB4403A-F
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.156Lx1.313W 54.76mmx33.35mm Lip
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    3μF
  • Voltage - Rated AC
    440V
  • Lead Spacing
    0.813 20.64mm
  • Height Seated (Max)
    2.440 61.98mm