  • 3299Y-1-205
3299Y-1-205
advertisement
Manufacturer No:
3299Y-1-205
HK JDW NO:
103-3299Y-1-205
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3299Y-1-205
  • Pbfree Code
    no
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2MOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Trimmer Pot
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Actuator Type
    SCREW
  • Lead Length
    6.22mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Size Code
    3824
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    9.525mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Panel, Through Hole
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.240 Face x 0.395 H 9.53mmx6.10mmx10.03mm
  • Tolerance
    ±10%