  • 3299Y-1-203LF
3299Y-1-203LF
advertisement
Manufacturer No:
3299Y-1-203LF
HK JDW NO:
103-3299Y-1-203LF
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3299Y-1-203LF
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    PCB, Panel, Through Hole
  • Published
    2000
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.240 Face x 0.395 H 9.53mmx6.10mmx10.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Type
    Potentiometer
  • Resistance
    20kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Depth
    6.1mm
    3299Y
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    6.22mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    11.55mm