  • 3299P-1-504LF
3299P-1-504LF
advertisement
Manufacturer No:
3299P-1-504LF
HK JDW NO:
103-3299P-1-504LF
Package:
Datasheet:
3299P-1-504LF
Description:
TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Step5Bar-code shipping tag
3299P-1-504LF
  • Height
    6.096mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Panel, Through Hole
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.240 x 0.375 Face x 0.240 H 6.10mmx9.53mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    500kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    9.53mm
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    6.22mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Rated Temperature
    70°C