  • 3299P-1-502LF
3299P-1-502LF
advertisement
Manufacturer No:
3299P-1-502LF
HK JDW NO:
103-3299P-1-502LF
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Step5Bar-code shipping tag
3299P-1-502LF
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    PCB, Panel, Through Hole
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.240 x 0.375 Face x 0.240 H 6.10mmx9.53mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    5kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Voltage - Rated
    300V
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Depth
    11.55mm
    3299P
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Lead Length
    6.22mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    6.096mm