  • 3298250.Z
3298250.Z
advertisement
Manufacturer No:
3298250.Z
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-3298250.Z
Package:
Module
Datasheet:
3298250.Z
Description:
FUSE AUTO 250A 32VDC MODULE
Step5Bar-code shipping tag
3298250.Z
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 3298250.Z.
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Bolt
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ZCASE
  • Size / Dimension
    1.185Lx1.047W x 0.634 H 30.10mmx26.60mmx16.10mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    167mOhm
  • Voltage - Rated DC
    32V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    250A
  • Fuse Type
    Automotive
  • Breaking Capacity @ Rated Voltage
    2kA
  • Melting I2t
    160000
  • DC Cold Resistance
    0.167Ohm
  • Circuit Protection Type
    ELECTRIC FUSE
  • Height
    16.1036mm