  • 3296W-1-222RLF
3296W-1-222RLF
advertisement
Manufacturer No:
3296W-1-222RLF
HK JDW NO:
103-3296W-1-222RLF
Package:
Datasheet:
Description:
TRIMMER 2.2K OHM 0.5W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3296W-1-222RLF
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Series
    Trimpot® 3296 - Sealed
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.190 Face x 0.395 H 9.53mmx4.83mmx10.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhms
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Base Part Number
    3296W
  • Termination Style
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    25
  • Height
    10.033mm
  • Length
    9.525mm
  • Width
    4.826mm