  • 3292W-1-203M
3292W-1-203M
advertisement
Manufacturer No:
3292W-1-203M
HK JDW NO:
103-3292W-1-203M
Step5Bar-code shipping tag
3292W-1-203M
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, Through Hole
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Trimpot® 3292 - Sealed
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.375 x 0.150 Face x 0.375 H 9.53mmx3.81mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • HTS Code
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Construction
    Trimmer Pot
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Base Part Number
    3292W
  • Termination Style
    PC Pins
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Actuator Type
    SCREW
  • Operating Temperature (Min)
    -65°C
  • Lead Length
    8.26mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Size Code
    3815
  • Rated Temperature
    85°C