  • 3262P-1-500LF
3262P-1-500LF
advertisement
Manufacturer No:
3262P-1-500LF
HK JDW NO:
103-3262P-1-500LF
Package:
Datasheet:
3262P-1-500LF
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN SIDE
Step5Bar-code shipping tag
3262P-1-500LF
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.185 Face x 0.185 H 6.35mmx4.70mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Lead Length
    4.78mm
  • Lead Diameter
    0.46 mm
  • Rated Temperature
    85°C
  • Height
    4.699mm