  • 3252W-1-200LF
3252W-1-200LF
advertisement
Manufacturer No:
3252W-1-200LF
HK JDW NO:
103-3252W-1-200LF
Package:
Datasheet:
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.75W PC PIN TOP
Step5Bar-code shipping tag
3252W-1-200LF
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Lead Length
    13.34mm
  • Working Voltage
    400V
  • Lead Diameter
    0.71 mm
  • Rated Temperature
    85°C
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    25
  • Actuator Orientation
    VERTICAL
  • Rotation Angle
    9000 deg
  • Ganging Number
    1
  • Height
    12.7mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    1.842719g
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.500 x 0.220 Face x 0.500 H 12.70mmx5.59mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    20Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Depth
    5.59mm
  • Base Part Number
    3252W