  • 3252L-1-105MLF
3252L-1-105MLF
advertisement
Manufacturer No:
3252L-1-105MLF
HK JDW NO:
103-3252L-1-105MLF
Description:
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.75W 25(Elec)Turn 2.03mm (20.32 X 7.62 X 14.99mm) Lead Wire Panel Mount Bag
Step5Bar-code shipping tag
3252L-1-105MLF
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Panel, Wire
  • Mounting Type
    Panel Mount, Wire Leads
  • Terminal Shape
    FLEXIBLE WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.500 x 0.187 Face x 0.500 H 12.70mmx4.75mmx12.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    Lead Wire
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • HTS Code
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Depth
    7.62mm
  • Base Part Number
    3252L
  • Military Standard
    Not
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Working Voltage
    400V
  • Rated Temperature
    85°C
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Actuator Orientation
    HORIZONTAL
  • Height
    12.7mm