  • 3213X105M
3213X105M
advertisement
Manufacturer No:
3213X105M
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-3213X105M
Package:
125
Datasheet:
3213X105M
Description:
Trimmer;Cermet;Rest 1 Megohms;SMD;3 mm SQ;1 Turn;Pwr-Rtg 0.125 W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3213X105M
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 3213X105M.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    125
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Resistive Material
    Cermet
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    3213, Citec
  • Size / Dimension
    Square - 0.134 x 0.134 Face x 0.079 H 3.40mmx3.40mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    J-Hook, SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1MOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    15V
  • HTS Code
  • Subcategory
    POTENTIOMETER
  • Power Rating
    125mW
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Depth
    3.5mm
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Termination Style
    J Lead
  • Actuator Type
    SCREW
  • Rated Temperature
    70°C
  • ELV
    Compliant
  • Adjustment Type
    Top Adjustment
  • Number of Turns
    1
  • Actuator Orientation
    VERTICAL
  • Height
    2mm