  • 3131-AF1NT-000000-1T2-10A
3131-AF1NT-000000-1T2-10A
advertisement
Manufacturer No:
3131-AF1NT-000000-1T2-10A
Manufacturer:
E-T-A
HK JDW NO:
231-3131-AF1NT-000000-1T2-10A
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3131-AF1NT-000000-1T2-10A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    3131
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated DC
    28V
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    240V
  • Approval Agency
    IEC 60934, UL1077, UL1500
  • Actuator Type
    Rocker
  • Illumination Voltage (Nominal)
    10V