  • 3108NL-04W-B19-L00
3108NL-04W-B19-L00
advertisement
Manufacturer No:
3108NL-04W-B19-L00
HK JDW NO:
567-3108NL-04W-B19-L00
Package:
Axial
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
3108NL-04W-B19-L00
  • Package / Case
    Axial
  • Weight
    0.187lb 84.82g
  • Material - Frame
    Plastic
  • Operating Temperature
    14~158°F -10°C~70°C
  • Series
    3108NL
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    Square - 80mm Lx80mm H
  • Feature
    Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    3 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.090A
  • Max Power Dissipation
    1.08W
  • Current Rating
    90mA
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL, VDE
  • RPM
    2350 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    26.5 CFM (0.742m3/min)
  • Noise
    26.0 dB
  • Voltage Range
    6V~13.8VDC
  • Static Pressure
    0.084 in H2O (20.9 Pa)