  • 30D305G025BA2
30D305G025BA2
advertisement
Manufacturer No:
30D305G025BA2
HK JDW NO:
874-30D305G025BA2
Datasheet:
30D305G025BA2
Description:
TE 3μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 0.248Diax0.512L 6.30mmx13.00mm -40°C~105°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
30D305G025BA2
  • Factory Lead Time
    49 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TE
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.248Diax0.512L 6.30mmx13.00mm
  • Tolerance
    -10% +75%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    3μF
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    3.74μA
  • Length
    13.0048mm