  • 30D156G050CB2
30D156G050CB2
advertisement
Manufacturer No:
30D156G050CB2
HK JDW NO:
874-30D156G050CB2
Datasheet:
30D156G050CB2
Description:
TE 15μF Capacitor -10% +75% Bulk Through Hole 0.315Diax0.689L 8.00mmx17.50mm -40°C~105°C Polar Axial, Can
Step5Bar-code shipping tag
30D156G050CB2
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TE
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.315Diax0.689L 8.00mmx17.50mm
  • Tolerance
    -10% +75%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    15μF
  • Polarity
    Polar
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Length
    17.5006mm