  • 3094R-562HS
3094R-562HS
advertisement
Manufacturer No:
3094R-562HS
HK JDW NO:
79-3094R-562HS
Step5Bar-code shipping tag
3094R-562HS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Packing Method
    TR, 7/13 Inch
  • Shielding
    NO
  • Depth
    3.38mm
  • Construction
    Epoxy Encapsulated
  • Current Rating
    160mA
  • Inductance
    5.6μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.8Ohm Max
  • Max DC Current
    160mA
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Q @ Freq
    65 @ 7.9MHz
  • Height
    3.56mm
  • Height Seated (Max)
    0.140 3.56mm