  • 3006P-1-223LF
3006P-1-223LF
advertisement
Manufacturer No:
3006P-1-223LF
HK JDW NO:
103-3006P-1-223LF
Package:
Datasheet:
3006P-1-223LF
Description:
TRIMMER 22KOHM 0.75W PC PIN SIDE
Step5Bar-code shipping tag
3006P-1-223LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.190 Facex0.750L 6.35mmx4.83mmx19.05mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Power Rating
    750mW
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Depth
    4.83mm
    15
  • Height
    6.35mm
  • Length
    19.05mm