  • 2M801-009-01NF13-37SA
2M801-009-01NF13-37SA
advertisement
Manufacturer No:
2M801-009-01NF13-37SA
HK JDW NO:
61-2M801-009-01NF13-37SA
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 37 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk A Threaded
Step5Bar-code shipping tag
2M801-009-01NF13-37SA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper Alloy
  • Contact Plating
    Gold
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Resistance
    2.801MOhm
  • Number of Positions
    37
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Female
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Shell Finish
    Olive Drab Cadmium
  • Shell Size - Insert
    13-37
  • Number of Contacts
    37
  • Contact Style
    Socket
  • Cable Opening
    0.650 (16.50mm)