  • 2M801-008-16M17-85SA
2M801-008-16M17-85SA
advertisement
Manufacturer No:
2M801-008-16M17-85SA
HK JDW NO:
61-2M801-008-16M17-85SA
Package:
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 85 Positions Crimp Gold Electroless Nickel Bulk A Threaded
Step5Bar-code shipping tag
2M801-008-16M17-85SA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Published
    2011
  • Feature
    Coupling Nut
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Resistance
    2.801MOhm
  • Number of Positions
    85
  • Color
    Silver
  • Gender
    Female
  • Current Rating (Amps)
    5A