  • 2EZ22D10/TR8
2EZ22D10/TR8
advertisement
Manufacturer No:
2EZ22D10/TR8
HK JDW NO:
523-2EZ22D10/TR8
Datasheet:
2EZ22D10/TR8
Description:
12Ohms ±10% 22V 500nA @ 16.7V -65°C~150°C 2W DO-204AL, DO-41, Axial
Step5Bar-code shipping tag
2EZ22D10/TR8
  • Lifecycle Status
    LIMITED TIME BUY (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Base Part Number
    2EZ22
  • Impedance
    12Ohm
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    500nA @ 16.7V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.2V @ 200mA
  • Power - Max
    2W
  • Impedance-Max
    12Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    22V
  • Zener Voltage
    22V