  • 293D684X9025A8T
293D684X9025A8T
advertisement
Manufacturer No:
293D684X9025A8T
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-293D684X9025A8T
Package:
1206
Datasheet:
293D684X9025A8T
Description:
680nF 10% 85°C-Max -55°C-Min 8.4Ohm Polar Tantalum 1206
Step5Bar-code shipping tag
293D684X9025A8T
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    1.6mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    8.4Ohm
  • Ripple Current
    90mA
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Current - Leakage
    500nA
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm